רוצים לפרסם אצלנו ?

בתום דיון חירום בראשות ראש הממשלה בנט: אלה הצעדים שיינקטו כדי למנוע התפשטות של הזן החדש בישראל [...]

מוסקבה תפרק את המיליציה שהקימה, החשש: איראן וחיזבאללה ישתלטו [...]

המתקפה הגזענית נגד בן קהילת העבריים [...]

RSS Error: A feed could not be found at `http://rss.nana10.co.il/?s=126`; the status code is `200` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

צוות מד"א פינה בן 17, שחולץ על-ידי בני משפחתו, לבית החולים איכילוב כשהוא בהכרה, וסובל מכוויות בכל חלקי גופו. שלושה בני אדם נוספים פונו מהדירה במצב קל [...]

בכלי התקשורת הערביים דווח כי הפיצוצים בבסיס א-תנף, שנמצא במשולש הגבולות עם ירדן ועיראק, נגרמו כתוצאה ממתקפה אווירית. לא דווח על נפגעים. בשבועות האחרונים יוסחו לישראל תקיפות שבוצעו מאזור הבסיס - והאיראנים הבטיחו לנקום [...]

אוסטאופת שיתף בטיקטוק מספר תרגילים פשוטים שיקלו במהירות על הכאבים מהם אתם סובלים עקב ישיבה ממושכת מול המחשב. ברשת הודו לו על הטיפים: "שינית את חיי" [...]

הצלם החובב פנה לרדיט כדי לבדוק האם הנקמה שלו הייתה מוצדקת או מוגזמת. הוא סיפר שמחק את כל תמונות החתונה שצילם לאחר שהחתן והכלה סירבו לתת לו הפסקה קצרה לאכול אחרי יום צילומים אינטנסיבי [...]

המחקר מצא יעילות של מעל 90% במניעת מחלה קשה ודבקה. יחד עם זאת, הוא אינו מספק אומדן מדויק להשפעת החיסון על עוצמת ההפחתה במקרים של תחלואה קשה: "התוצאות מלמדות שהחיסון יעיל ביותר בהפחתת הדבקה בזן דלתא" [...]

רה"מ קיים דיון על הווריאנט הבריטי AY4.2 שזוהה אצל ילד מאומת לקורונה שהגיע ממולדובה. במהלך הדיון הדגיש בנט כי יש לעקוב אחר ההתפתחויות באופן הדוק [...]

פורסמו תוצאות המחקר של מכון כללית בשיתוף אוניברסיטת הרווארד בנוגע ליעילות חיסון נגד דלתא בגילי 12-18 [...]

אילת הובילה במשך שלושה רבעים, גלבוע גליל הובילה בהפרש דו-ספרתי. שתיהן סיימו את משחקיהן במפעל היורופקאפ בהפסד [...]

מפעילת שירות התשלומים פנתה לאחרונה לחברת המדיה החברתית לגבי עסקה אפשרית ■ מניית פינטרסט קפצה ב-13% בוול סטריט - מניית פייפאל נפלה ב-5% [...]

יצרנית המכוניות החשמליות דיווחה על רווח נקי של 1.6 מיליארד דולר ברבעון השלישי - זינוק של פי חמישה לעומת הרבעון המקביל ■ ההכנסות היו נמוכות מתחזיות האנליסטים עקב בעיות בשרשרות אספקה ■ המניה יורדת במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט [...]

במחקר המקיף של מכון כללית ואוניברסיטת הרווארד נבדקו כ-94 אלף מתבגרים בני 18-12 שהתחסנו. ממצא נוסף מעיד על יעילות החיסון ב-93% במניעת תחלואה עם תסמינים [...]

אהבתם?
שתפו בקליק!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מה ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות?

דף הבית של ישראל » מאמרים » מה ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות?

אנשים בגיל השלישי לחייהם, יקבלו בשלב מסוים החלטה (לרוב, בשיתוף עם ילדיהם), שהגיע הזמן לעזוב את הבית ולמצוא מסגרת דיור חלופית, מתאימה בהתאם לשיקולי בריאות או חיפוש אחר קשר עם בני גילם.

כידוע, רבים מבני הגיל השלישי מוצאים את עצמם מתמודדים עם מצבים של בדידות, לעיתים קושי בביצוע מטלות יומיומיות, עם עצבות ועם מצבים לא נעימים נוספים, כאשר, הפתרון להם, נמצא בבחירת מסגרת דיור חלופית ומתאימה.

כל מי שמתחיל לתור אחר פתרון מחיה ומגורים לגיל השלישי יגלה שקיימות לא מעט אפשרויות, אשר נהוג לחלק אותן לסוגים שונים כמו: בית אבות, דיור מוגן, בית אבות סיעודי וכיוצא בזה.

בכדי לקבל החלטה נבונה, ההמלצה היא להבין תחילה את ההבדלים בין הסוגים השונים – כאשר, במקרה ומדובר בדיירים עצמאיים, אשר מסוגלים לבצע את רוב פעולות היום יום בכוחות עצמם האפשרויות הרלוונטיות תהיינה דיור מוגן ובתי אבות לעצמאיים.

בתי אבות

כאן חשוב לשוב ולהדגיש שישנם בתי אבות אשר מיועדים באופן פרטני לקשישים סיעודיים ו/או לתשושי נפש, ישנם בתי אבות המותאמים לעצמאיים וישנם בתי אבות, אשר מחולקים למחלקות שונות,  אשר אחת (או יותר) מהן מיועדת עבור קשישים עצמאיים.

תנאי המגורים בבתי אבות, אינם כוללים דירות פרטיות לכל דייר, אלא לרוב מדובר בחדר משותף עבור 2 או 3 דיירים.
בבתי אבות סדר היום הוא פחות או יותר קבוע והדיירים מקבלים ארוחות, טיפול רפואי ובמידת הצורך, סיוע בפעילויות אותן הם מתקשים לבצע בכוחות עצמם.

לצפייה במהפכת הדיור המוגן בדנמרק צפו בסרטון:

מסגרות דיור מוגן

קשישים עצמאיים, אשר מחפשים אחר פתרון מחייה במקום מגורים עם רמת חיים טובה וגבוהה יחסית, ימצאו כי מסגרות דיור מוגן יהוו את הבחירה האופטימאלית בעבורם.

במסגרות דיור מוגן, הדיירים זוכים לרוב, לדירה פרטית מעוצבת ומאובזרת, לארוחות, לחוגים ולמגוון רחב של פעילויות חברתיות – טיולים, הצגות, הרצאות ועוד..

למעשה, מסגרות דיור מוגן מאפשרות לדיירים לנהל את חייהם בצורה עצמאית, אשר אינה שונה במהותה מהחיים בבית, וזאת, בתוספת האפשרות ליהנות מכל אותן פעילויות ואטרקציות אשר בכוחם להעלות את רמת החיים ולהפיג את הבדידות.

ההבדלים בין המסגרות
ישנם כאמור, מספר הבדלים מהותיים בין בתי אבות למסגרות דיור מוגן ולהלן המהותיים שביניהם:

  • מגורים וסביבת המחייה – כאמור, בבתי האבות הדיירים לרוב חולקים חדר עם עוד דייר או יותר ובדיור מוגן הדיירים נהנים מדירה אישית ופרטית, אותה הם יכולים לעצב ולאבזר כראות עיניהם.
  • פעילויות – במסגרות הדיור מוגן היצע הפעילויות יהיה עשיר, מגוון ורחב יותר.
  • גמישות – בעוד בבתי אבות השגרה והפעילויות הינן גבוהות, בדיור מוגן הפעילויות הן מגוונות, מה שמאפשר גמישות ומשתנה על בסיס שבועי או חודשי – מה שפותח צוהר לכל דייר לבחור את הפעילויות אשר עונות על טעמו ועל העדפותיו.
  • רפואה ושיקום – אז זה אומנם נכון שגם בבתי אבות הדיירים זוכים לטיפול רפואי ולשיקום. אך בדיור מוגן, האפשרויות תהיינה לרוב מגוונות יותר, כאשר, הדיירים יכולים לקבל בין היתר: ייעוץ רפואי אישי, סדנאות לרפואה מונעת, תוכנית תזונה וספורט המותאמת באופן אישי ליכולות ולדרישות ועוד..

קבלת ההחלטה הנכונה

כאמור, בכוחן של מסגרות דיור מוגן להעלות במידה רבה את איכות החיים של בני הגיל השלישי העצמאיים. אך יחד עם זאת, בכדי ליהנות מכל אותם היתרונות, קיימת חשיבות גבוהה לקבל החלטה מושכלת ולבחור בתבונה את אותה מסגרת דיור מוגן בירושלים (או בכל עיר מבוקשת אחרת).

דגש על פרמטרים כמו: תנאי המחיה, עלויות, פעילויות וכמובן, הגעה להתרשמות מהמקום ביחד עם בני המשפחה, יהוו כפרמטרים אשר יסייעו בבחירה האופטימאלית באותה המסגרת.

מאמרים נוספים שאולי תאהבו
מיטה יהודית
איך קונים מיטה יהודית?

על פי ההלכה בעל ואישה לא יכולים לישון באותה מיטה לאורך כל השנה, אלא יש להפריד בין המיטות בזמנים מיוחדים.

לא ניתן רק להפריד בין המזרונים, אלא יש להפריד בין הבסיס של המיטה לגמרי, לכן, מיטה יהודית היא מיטה שניתן להפריד אותה מהבסיס לגמרי.

למעוניינים במיטה יהודית יש שתי אופציות – או לרכוש שתי מיטות נפרדות לחלוטין, או מיטה שניתן להפריד בה את הבסיס לגמרי, ולחבר בחזרה.

קרא עוד »
איך לבחור אוכל לכלב
איך תבחרו מזון לכלב שלכם?

בדיוק כמו אצל בני אדם, גם אצל כלבים ישנה חשיבות אדירה לאוכל שהם צורכים.

תזונה איכותית ועשירה גם תאריך את חייו של הכלב, גם תשמור על בריאותו וגם אולי תחסוך לכם כסף על טיפולים בעתיד.

בדיוק כמו שעל התזונה של ילדכם לא הייתם מתפשרים, אין שום סיבה שתתפשרו על התזונה של הכלב שלכם.

קרא עוד »