מנגנונים לקבלת החלטות

מתוך כל1
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

עקרונות של קבלת החלטות.

יש שני סוגים של קבלת החלטות בדמוקרטיה.החלטות רוב והחלטות קונצנזוס.

מנגנון החקיקה

הרשת החברתית

הצעה נפרדת למנגנון, המשלבת בתוכה ראיה כוללת של מערכת ההצבעות כרשת חברתית ומציעה נקודת מבט שונה, ופתרונות שונים במקצת מהמנגנון כפי שנוסח. עיקר השוני, הוא שינוי הגישה של חלוקה לשלבי חקיקה, למערכת פילוח מידע שתשמש במקום השלבים השונים ותאפשר למשתמש להגיע בדיוק למה שמעניין אותו, ועוד.

מנגנון המפלגה הישירה

נמצא בשלבי עריכה מתקדמים.


תהליך קבלת ההחלטות

הצגת השאלה, הצורך או המטרה

לקבוצה יש צורך כל שהוא, או שאלה, או ניסיון להגיע למטרה כל שהיא. כדי לעשות זאת יש צורך להציג שאלה לדיון. לדוגמא, כיצד ממנים מנהיגים?

בשלב ראשון חושב לראות שהשאלה מוסכמת על כל המתדיינים.

הצגת טיעונים וניסיון לבנות תשובות מוסכמות

בשלב הזה, כל אחד צריך להיות מסוגל להציג את עמדתו ביחס לפתרון הבעיה, ולנסות לגבש פתרונות מוסכמים. כאן יתבצע תהליך של האחדת כוחות. התהליך יפסק, כאשר יגיעו למינימום הפתרונות, שיש עליהם מקסימום הסכמה.

לרוב, בגלל הסיבוכיות של העניין, יהיו רק קומץ שירצו להשקיע בנושא משאבים, ולכן מומלץ לקיים את הדיון בחדר צדדי-פתוח, שיאפשר לכל אחד מהקבוצה הראשית להצטרף לדיון או לצפות בדיון, מבלי להפריע לכל השאר.

הצגת הפתרונות לכלל הקבוצה

לאחר גיבוש פתרונות מוסכמים, יש להעלותם להסכמת כלל הקבוצה. כאשר מוצעים הפתרונות ניתן להעלות הסתייגויות להצעות, ולהצביע על ההסתגויות. אם אין הסכמה על ההסתגויות, ניתן להחזיר את ההצעות לגיבוש מחדש יחד עם בעלי ההסתגויות. כדי להכריח את מעלי ההסתגויות להגיע להסכמה על הפתרונות, בהצגה השניה, יש למנוע הסתגויות, ולהצביע על ההצעה המקובלת ביותר.

Double Yes: במקרה ויש יותר מהצעה אחת (המאפשרת בעד או נגד), יש לאפשר להצביע ליותר מפרון אחד. כך יתקבל הפתרון שיש לו הכי הרבה תמיכה.

הכרעות

כל קבוצה, בהתאם לצורך, תגידר האם היא מעוניינת להכריע בשאלה, באיזה רוב. יש החלטות עקרוניות שדורשות הסכמה רחבה, ויש כאלו שנדרש החלטות רוב יחסי. לעיתים גם גורם הזמן ישפיע. יתכן ויהי צורך בהחלטות מהירות, ולכן יתקבלו החלטות ברוב, הועד שהחלטות שאינן נדרשות להכרעה בטווח קצר, יתקבלו בקונצנזוס.

שיטות וכלים לקבלת החלטות

Preferred Futuring

שיטה פסיכולוגית-קבוצתית לתיכנון משותף של עתיד הארגון. (דף המסביר את השלבים, דף מארגון אחר, קצת יותר מפורט) אין פירוט מספיק, איך נוצר הקונצנזוס, או השונות.

דליברציה (דיון)

ערך מורחב

שיטה שבה קבוצות מתכנסות למספר פגישות כדי לדון בצורה שיוויונית בדרכים לפתרון הבעיה.